danismalik sayfası görseli

BİLİŞİM ACADEMY

Danışmanlık Hizmetleri

Siber Güvenlik Danışmanlığı

Siber Güvenlik danışmanlığı, bir kuruluşun veya bireyin dijital varlıklarını ve bilgi sistemlerini korumak için verilen danışmanlık hizmetidir. Şirketlere ve kamu kurumlarına her gün gelişen ve yenilenen siber saldırılara karşı ihtiyaç duydukları desteği veriyoruz. Bugünün tehlikelerine karşı yarının çözümlerini Bilişim Academy uzman kadrosu olarak sizlere sunuyoruz.

Siber Güvenlik yaklaşımımız sayesinde güvenliğinizi garantiye alan bir şirket olma özelliğimizi koruyoruz. Bu hizmet, mevcut güvenlik düzeyini değerlendirmek, potansiyel riskleri belirlemek, güvenlik açıklarını tespit ederek uygun güvenlik çözümleri bulup sizleri güvence altına alan bir dizi faaliyetleri kapsıyor.

Siber Güvenlik Danışmanlığı görseli

Bilişim Academy Siber Güvenlik Danışmanlığı

Bilişim Academy Siber güvenlik danışmanlığı hizmetleri genellikle, bilgi güvenliği politikalarının oluşturulması ve uygulanması, veri koruma ve şifreleme, sızma testleri, kimlik doğrulama ve yetkilendirme, ağ güvenliği, web uygulama güvenliği ve siber saldırıların önlenmesi gibi konuları da kapsamaktadır. Bu hizmetler, kuruluşların bilgi varlıklarının ve itibarının korunmasına yardımcı olurken, aynı zamanda uygun güvenlik politikaları ve prosedürlerinin oluşturulmasına ve uygulanmasına da katkı sağlamaktayız.

Akademimizdeki eğitmenlerimiz ile sunduğumuz eğitim programlarımız ile meraklısı olan kişilerin de bu alanda uzmanlaşmasını sağlıyoruz. Siber Güvenlik danışmanlığı alanında kariyer planı yapan kişileri de akademimize bekliyoruz.

Siber Güvenlik Danışmanlığı Nedir?

Siber Güvenlik Uzmanı statüsüne sahip olan kişiler, kurumlara yönelik bu alanda danışmanlık hizmetleri verebilmektedir. Günümüz dünyasını göz önüne alırsak da bu tür hizmetlerin şirketler ya da kurumlar gözünde büyük önem taşıdığını bilmek gerekir. Örneğin şirkete ait verilerin dijital ortamda saklanıp depolanıyor olması, aslında güvenlik açığına davetiye çıkartabilir. Bunun için de herhangi bir veri sızıntısı olmaması adına bu alanda uzman olan kişilerin desteğini almak gerekir.

Bilişim Academy olarak bizler de bu alanda gerek duyulan her hizmeti sizlere sunabiliyoruz. Siber Güvenlik danışmanlığı kapsamında firmaların ya da kurumların verilerini koruma altına alıyoruz. Gerekli olan tüm risk faktörlerini eleyerek sizleri sanal tehditlere karşı tam anlamıyla koruma altına alıyoruz. Üstelik talep eden kişilere Siber Güvenlik danışmanlığı alanında gerekli olacak olan eğitim programlarını da veriyoruz.

Siber Güvenlik Danışmanı Nasıl Olunur?

Siber güvenlik eğitimi alan kişilerin, kendilerini gerekli şekilde yetiştirdikten sonra danışmanlık hizmeti verebilmesi mümkündür. Siber güvenlik bölümü olan üniversitelerin bu bölümlerinden lisans derecesi alarak bu alanda ilk adım atılabilir. Fakat bunun haricinde siber güvenlik alanına ilgi duyan kişiler de dışarıdan eğitim alarak bu alanda uzmanlık elde edebilir. Elbette bu süreçte kişiden beklenen uzmanlık sınavlarını geçmesi de elzemdir.

Bilişim Academy olarak vermekte olduğumuz eğitim programlarının başında siber güvenlik eğitimi gelir. Online olarak verdiğimiz bu eğitim programına katılım gösteren kişiler, uzmanlık alanında ilk adımı atmış kabul edilir. Derslerden edindiğiniz bilgiler ışığında danışmanlık alanına yönelik uygulanan sınavlara katılım sağlayıp başarı elde etmeniz de mümkündür.

Siber Güvenlik Danışmanlığı İçin Önemli Adımlar

Siber Güvenlik danışmanlığı alanında verilen hizmetlerin şirketleri ya da kurumları tatmin ediyor olması önemlidir. Bu yolda Bilişim Academy olarak aşağıdaki noktalara önem verdiğimizi ifade etmemiz gerekmektedir:
  • Siber Güvenlik danışmanlığı hizmetimizde bize başvuran firmaların önceliklerini analiz ediyoruz. Buna göre de hizmet vereceğimiz firmanın ya da kurumun hangi güvenlik ölçütlerine ihtiyacı olduğuna karar veriyoruz.
  • Risk faktörlerini belirleyerek buna uygun çözümler üretiyor ve gerekli önlemleri alıyoruz.
  • Kurumun varlıklarını korumak adına atılması gereken adımları belirliyor ve vakit kaybetmeden bu adımları atmaya başlıyoruz.
  • Kuruma gerekli olacak olan tüm siber güvenlik adımlarını belirliyor, program oluşturuyor ve bunları test ediyoruz.
  • Siber Güvenlik danışmanlığı kapsamında her daim gelişen ve değişen dijital dünyaya uyum sağlıyoruz. Bu vesileyle de metotlarımızı sürekli olarak güncel tutuyoruz.
  • Olası tehditleri tespit ederek henüz herhangi bir olumsuz durum meydana gelmeden tüm riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.
  • Kurumun veri güvenliğini sağlamak adına her daim en üst teknolojileri kullanmayı tercih ediyoruz.

Hizmetlerimiz

Siber Güvenlik Danışmanlığı görseli
Siber Güvenlik Danışmanlığı
Detaylar
SOME Tatbikatı ve Tehdit Simülasyon Hizmeti görseli
SOME Tatbikatı ve Tehdit Simülasyon Hizmeti
Detaylar
SIEM / LOG Korelasyon Hizmetleri görseli
SIEM / LOG Korelasyon Hizmetleri
Detaylar
Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi görseli
Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi
Detaylar
sızma testi görseli
Sızma Testleri (Penetrasyon Testleri)
Detaylar
kvkk danışmanlığı görseli
KVKK Danışmanlığı
Detaylar
iso-27001 danışmanlığı görseli
ISO-27001 Danışmanlığı
Detaylar
bilgi güvenliği farkındalığı görseli
Veri Kurtarma Danışmanlığı
Detaylar
güvenlik duvarı çözümleri danışmanlığı görseli
Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı
Detaylar

Sık Sorulan Sorular

Siber Güvenlik danışmanlığı hizmeti kapsamında kurumların ya da şirketlerin verileri güvence altına alınır. Ağların güvenilir olması ve sızma testlerinin de yerine getirilmiş olması önemlidir. Bu yolda da her daim bir danışmana ve uzmana gerek vardır. Bilişim güvenliği alanında yetkin olan kişiler ve firmalar aracılığı ile gerek duyulan dijital güven ortamı yaratılmış olur.

Siber güvenlik alanında uzmanlık elde etmek isteyen kişilerin dijital dünyaya aşina olması önemlidir. Bu alanda eğitim almak isteyen kişiler de Bilişim Academy olarak sunacağımız eğitim programlarından faydalanabilir. Aynı şekilde bazı üniversitelerin siber güvenlik bölümlerine giriş yapabilmek adına da eğitim alınabilir.

Siber Güvenlik danışmanlığı kapsamında yola çıkan kişilerin bu alanda uzmanlık elde etmesi hiç de zor değildir. Dijital dünyaya aşina olan ve bilgisayarlara ilgi duyan kişiler gerekli eğitimleri alarak siber güvenlik öğrenebilir. Elbette bu alanda da uzmanlık elde edebilmek için bazı sınavların başarılı bir şekilde geçilmiş olması da önemlidir.

Siber Güvenlik danışmanlığı için üniversitelerin bilgisayar, yazılım ya da ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmak gerekir. Buna ek olarak siber güvenlik alanına yönelik verilen eğitimleri tamamlamak ve sertifika programlarına dahil olmak da önemlidir. Aynı şekilde Siber Güvenlik danışmanlığı için bazı okulların siber güvenlik yüksek lisans programları da okunabilir.

Bilişim Academy olarak vereceğimiz Siber Güvenlik danışmanlığı derslerinde ders süresi 110 saat ila 140 saat arasında değişebilir. Derslerin tamamı online dersler olup evden ya da işyerinden de takip edilebilir.