danismalik sayfası görseli

BİLİŞİM ACADEMY

Danışmanlık Hizmetleri

Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı

Güvenlik duvarı, işletmelerin ağlarını ve sistemlerini dış tehditlere karşı korumak için kullanılan etkili bir güvenlik önlemidir. İşletmeniz için güvenlik duvarı çözümleri kullanmanız, ağ güvenliğinizi artırmanıza ve verilerinizi korumanıza yardımcı olur. Bu sayede gerek kendi işletmenizin siber güvenliği sağlanmış olur gerekse de müşterilerinizin güvenini elde etmeniz hedeflenir. Bilişim Academy kapsamında sunduğumuz danışmanlık hizmeti de size bu konuda faydalı olacaktır.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı görseli

Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı Nedir?

Siber güvenlik çözümleri, ağ ve sistemlerin olası tehditlere karşı korunması yolunda atılan önemli bir adımdır. Günümüz dünyasında web ortamında güvenli bir şekilde hareket edebilmek için bu tür adımların atılması gerekir. Siber güvenlik hizmetleri kapsamında giren bu uygulama, gerekli düzenlemelerin yapılması ve veri güvenliğinin korunmasını hedefler.

Günümüzde web ortamında da aktif olan kurum ve firmalar, güvenlik duvarı çözümleri danışmanlığı hizmetini almak durumundadır. Bu sayede kuruluşların güvenlik duvarı ayarları yapılır ve potansiyel tehditler de önemli ölçüde engellenmiş olur.

Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Bilişim Academy tarafından verilen bu hizmette güvenlik duvarı çözümleri uzmanı olan bir ekip aktif rol oynar. Siber güvenlik alanında donanım sahibi olan danışmanlar, kurum ve firmalara gerekli olan güvenlik desteğini sunar. Bu süreçte de teknik olarak birden fazla adımı atmak ve güvenliği sağlayacak önlemleri almak gerekir.

Danışmanlık hizmeti kapsamında atılacak olan adımlar da şu şekilde sıralanabilir:

1- Dış Tehditlerden Koruma

Güvenlik duvarı, işletmenizin ağını dış tehditlere karşı korur. Bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer zararlı saldırılar gibi dış tehditlerin ağınıza erişimini engeller.Bu mekanizma, ağınıza gelen veri trafiğini analiz eder ve zararlı veya şüpheli trafikleri filtreler, böylece işletmenizin güvende kalmasını sağlar.

2- Güvenlik Duvarı ile Veri Güvenliği

Güvenlik duvarı çözümleri danışmanlık hizmetimiz, işletmenizin hassas verilerini korumak için önemli bir rol oynar. İşletmenizin ağında iletilen verileri izler, denetler ve yetkisiz erişim veya veri sızıntısı gibi tehditlere karşı koruma sağlar. Bu, müşteri bilgileri, finansal veriler, şirket sırları ve diğer önemli verilerin güvende kalmasını sağlar.

3- Ağ Erişim Kontrolü

Hizmetimiz, işletmenizin ağ erişimini kontrol etmenize yardımcı olur. İşletmenizdeki çalışanların ve dış kaynakların ağa erişim düzeylerini belirleyebilirsiniz. Güvenlik duvarı, yetkisiz kullanıcıların ağınıza girişini engeller ve sadece yetkili kişilere ağa erişim imkanı verir. Bu, ağınızdaki güvenliği artırır ve izinsiz erişim riskini azaltır.

4- Trafik İzleme ve Analiz

Hizmetimiz, ağ trafiğini izler ve analiz eder. Bu sayede, ağdaki anormallikleri tespit edebilir ve potansiyel saldırıları önleyebilirsiniz. Ağ trafiği analizi, işletmenizin ağ performansını optimize etmenizi sağlar ve ağda oluşabilecek sorunları hızlı bir şekilde tespit edebilmenizi sağlar. Bu mekanizma, ağınızdaki trafik desenlerini izleyerek, yüksek veri trafiği, anormal bağlantılar veya diğer şüpheli aktiviteleri belirleyebilir. Bu sayede, potansiyel saldırıları tespit edebilir, ağınızın güvenliğini ve performansını sağlamlaştırabilirsiniz.

5- Uygulama Filtreleme

Hizmetimiz, işletmenizin ağ trafiğini filtreleyerek belirli uygulamaların kullanımını kontrol etmenize olanak tanır. İşletme politikalarınıza uygun olarak belirli uygulamaların veya protokollerin kullanılmasını engelleyebilir veya sınırlayabilirsiniz. Bu, ağ kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar ve işletmenizin ağ güvenliğini ve performansını artırır.

6- İçerik Filtreleme

Güvenlik duvarı danışmalık hizmetimiz, işletmenizin ağ trafiğini içerik bazlı olarak filtreleyebilir. İstenmeyen veya tehlikeli içeriklere sahip web sitelerini, spam e-postaları veya diğer zararlı içerikleri engelleyebilir. Bu, çalışanlarınızın güvende kalmasını sağlar ve işletmenizin ağını zararlı içeriklerden korur.

Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı Hizmeti Neden Önemli?

İşletmenizin ağ güvenliğini artırmak ve veri kaybını önlemek için kritik bir adımdır. Dış tehditlere karşı koruma sağlar, veri güvenliğini sağlar, ağ erişimini kontrol eder, trafik izleme ve analiz yapar, uygulama ve içerik filtreleme sağlar ve iş sürekliliği için destek sunar. İşletmeniz için güvenlik duvarı çözümlerini kullanmak, işletmenizin verilerini ve ağını güven altına alarak siber tehditlerle mücadele etmenizi sağlar ve işletmenizin başarısını korur.

Hizmetlerimiz

Siber Güvenlik Danışmanlığı görseli
Siber Güvenlik Danışmanlığı
Detaylar
SOME Tatbikatı ve Tehdit Simülasyon Hizmeti görseli
SOME Tatbikatı ve Tehdit Simülasyon Hizmeti
Detaylar
SIEM / LOG Korelasyon Hizmetleri görseli
SIEM / LOG Korelasyon Hizmetleri
Detaylar
Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi görseli
Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi
Detaylar
sızma testi görseli
Sızma Testleri (Penetrasyon Testleri)
Detaylar
kvkk danışmanlığı görseli
KVKK Danışmanlığı
Detaylar
iso-27001 danışmanlığı görseli
ISO-27001 Danışmanlığı
Detaylar
bilgi güvenliği farkındalığı görseli
Veri Kurtarma Danışmanlığı
Detaylar
güvenlik duvarı çözümleri danışmanlığı görseli
Güvenlik Duvarı Çözümleri Danışmanlığı
Detaylar

Sık Sorulan Sorular

Aslında bir yazılım olan bu hizmet, ağa ya da sisteme girip çıkan trafiği kontrol eden bir tür mekanizmadır. Ağ güvenliğinin sağlanmasında rol oynayan bu mekanizma, siber ortamda daha güvenli bir alan yaratılmasını hedeflemektedir. Günümüzde yaygın hale gelen pek çok siber tehdit, bu mekanizma sayesinde filtreden geçirilir. Bu konuda danışmanlık hizmeti almak da güvenliğinizi önemli ölçüde arttıracaktır.

Günümüz koşullarında bu hizmetin kullanılması oldukça büyük bir öneme sahiptir. Web dünyasında yer alabilmek ve veri güvenliğini sağlayabilmek için bu alanda destek almak önemlidir. Dolayısıyla firma ve kurumların bu hizmeti mutlaka tercih etmeleri tavsiye edilir. Olası bir risk durumunda önceden tedbir almış olmak ve riskleri en aza indirmek, şirketin ayakta kalabilmesi adına önem teşkil edecektir.

Bilişim Academy tarafından verilen danışmanlık hizmetleri ile sizin web ortamında daha güvenli hareket etmeniz garanti edilmektedir. Bu hizmetler ile siber güvenliğin sağlanması ve risk faktörlerinin ortadan kaldırılması temel amaçtır. Günümüz koşullarında bilgi güvenliğini üst düzeyde tutan kurum ve firmalar her daim daha çok tercih edilir olmuştur. Dolayısıyla bir firma özelinde düşünüldüğünde de uzmanlar tarafından güçlendirilmiş güvenlik önlemlerini tercih eden şirketin müşteri oranı da daha yüksek olacaktır.

Danışmanlık yapabilmek için bu alanda uzmanlık elde etmiş olmak en önemli kriterdir. Dolayısıyla gerek üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekse de verilen eğitimleri tamamlayıp uzman olmak önemli adımlar arasındadır. Bilişim Academy bünyesinde de danışmanlık ve uzmanlık alanında sertifika alabilmek adına eğitim programları uygulanır.

Sistem ve ağların trafiğinin denetlenmesinde ve olası tehditlerin önüne geçilmesinde bu iki kavramın önemi vardır. Bu mekanizmlar, güvenli alanın yaratılmasında ve sistemin devam etmesinde etken rol oynamakla görevlidir.