cisco

Akrediteli

Hibrit Eğitim

12 Haziran - 16 Haziran

50 Saat

Müfredatı buradan indirebilirsiniz

indir

CCNA (Network) Eğitimi

CCNA eğitimi, gerek mesleki gerekse de eğitim hayatında ilgililerin temas etmesi gereken programlardan biridir. Kariyer planınızı bu yolda kurgularken Bilişim Academy gibi alanında öncü eğitim firmalarından destek alabilirsiniz. Akademimizde kurguladığımız CCNA eğitimleri ile sizlere hem yurtiçi hem de yurtdışındaki iş fırsatlarını değerlendirme şansı da tanımış oluyoruz. CCNA kursu ile küçük ve orta ölçekleri ağları oluşturup geliştirmeyi tam anlamıyla öğrenmiş oluyorsunuz.

ccna sayfası tanıtım resmi

CCNA Eğitimi Nedir?

Söz konusu dijital dünya olduğunda bu dünyayı yaratıp korumak adına geliştirilen pek çok alan bulunuyor. Gerek günümüzde gerekse de gelecekte bu dünyada var olmak isteyen kişilerin kazançlı olacağı biliniyor. Çağımızın en önemli adımlarından olan internet ile birlikte bu alanda kariyer planı oluşturmak isteyen kişilere yönelik eğitim fırsatları da ortaya çıkmış oluyor. İşte, CCNA eğitimi de bu adımlardan yalnızca bir tanesini temsil ediyor.

Bilişim Academy olarak bizler, her daim gelişen dijital çağa ayak uydurmanız adına size özel eğitim programları hazırlıyoruz. CCNA eğitimi online seçenekleri ile ağ oluşturup bu ağları desteklemeniz adına gerekli olan bilgiyi size sunuyoruz.

Akademimizde siber güvenlik eğitimi alanlarında da spesifik eğitim takvimleri hazırlayarak bir bilinç kazandırmaya çalışıyoruz. Siber güvenlik eğitimi Ankara fırsatlarından olan programlarımıza siz de hemen ön kayı oluşturabilirsiniz. Gerek siber güvenlik gerekse de CCNA Network alanında ihtiyacınız olan tüm donanımı bizimle geliştirebilirsiniz.

CCNA Eğitimi Ne İşe Yarar?

CCNA eğitimi Ankara fırsatları, pek çok kişiyi heyecanlandırmış ve yepyeni kariyer fırsatlarının önünü açmıştır. Tamamı online olarak verilen bu eğitimlerde Ankara’da ikamet etmenize de gerek yoktur.

CCNA eğitimi, küçük ya da orta ölçekli ağların yaratılmasında ihtiyacınız olan bilgileri ve donanımları size sunar. Eğitim programının öne çıkan özellikleri genel hatlarıyla şunlardır:

Eğitim, Cisco Networking Academy (NETACAD) üzerinden işlenecektir. 3 modülden oluşan eğitimde, her modülün ardından yapılan sınavlarda başarılı olan öğrenciler CCNA sınavına %58 oranında indirim ile girebileceklerdir. Ayrıca bu eğitim, katılımcıların bir sonraki basamak CCNP sertifikasyon programlarına çalışmaları için gerekli bir basamak niteliği taşımaktadır.

CCNA Eğitiminin Getirdiği Kazanımlar Nelerdir?

Eğitim müfredatı kapsamında konuya dair bilmeniz gereken her detayı öğrenmenize gayret edilir. Zaten eğitim programı çerçevesinde sertifika alabilmek için de programın büyük bir kısmına katılım sağlamış olmanız beklenir.

Bilişim Academy olarak hazırladığımız programın başlıca getirileri de şu şekildedir:

Programımız sayesinde;

Temel IPv4 ve IPv6 ağlarını kurma, işletme, yapılandırma ve sorun çözmeyi,

Ayrıca, Switch, Router ve wireless LAN cihazları gibi ağ bileşenlerini yapılandırmayı,

Ağ aygıtlarını yönetmeyi ve temel güvenlik tehditlerini tanımlayabilmeyi,

Ağ programlama, otomasyon ve yazılım tanımlı ağ temellerini öğreneceksiniz.

Bilişim Academy CCNA Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Eğitimlerimizin tamamı online eğitimler olup genellikle üç güne yayılmıştır. Kayıt oluşturmanız durumunda eğitimlerin büyük bir kısmına katılım sağlamanız beklenir. Aksi taktirde bu alanda sertifika alma hakkını kaybetmeniz söz konusu olacaktır.

CCNA eğitimi de üç güne bölünmüş toplamda 40 saatten oluşan bir programdır. Eğitim programı, toplamda üç gruba ayrılır ve her bir grupta alana dair önemli başlıklar aktarılır. CCNA eğitimi, bu yolda kariyer geliştirmek isteyen ilgili kişilerin tüm beklentilerini karşılayabilmektedir.

CCNA Eğitimi Kimlere Yöneliktir?

Bilişim sektöründe kariyer inşa etmek isteyen kişiler genellikle bu eğitim programına ilgi göstermektedir. Eğitimimizin hitap etmekte olduğu kitlenin özellikleri şu şekildedir:

Bilişim sektöründe yer almak isteyen öğrenci ve mezunlar,

Kariyerini bilişim sektöründe ilerletmeyi düşünenler katılım sağlayabilir.

Ağ Uzmanlığı alanında kariyer yapmak isteyenler

Şirket ve Kurumlarda Ağ Yöneticisi/Ağ Teknisyeni pozisyonlarında görev alanlar/almak isteyenler

CCNP sertifika kariyerinde ilerleyecekler

‘Beyaz Şapkalı Hacker’ olma yolunda CEH ve OSCP gibi sertifikasyon süreçlerine hazırlananlar

CCNA Network Eğitimi İçeriği

Bölüm 1

12 Saat

Introduction to Networks v7.0 (ITN)

 1. Günümüzde Ağlar
 2. Temel Anahtar ve Uç Cihaz Yapılandırması
 3. Protokoller ve Modeller
 4. Fiziksel Katman
 5. Sayı Sistemleri
 6. Veri Bağlantısı Katmanı
 7. Ethernet Anahtarlama
 8. Ağ Katmanı
 9. Adres Çözünürlüğü
 10. Temel Yönlendirici Yapılandırması
 11. IPv4 ve IPv6 Adresleme
 12. ICMP
 13. Taşıma Katmanı

Bölüm 2

14 Saat

Switching, Routing, and Wireless Essentials v7.0 (SRWE)

 1. Temel Cihaz Yapılandırması
 2. Anahtarlama Kavramları
 3. VLAN
 4. VLAN’ler Arası Yönlendirme
 5. STP Kavramları
 6. EtherChannel
 7. DHCPv4
 8. SLAAC ve DHCPv6
 9. FHRP Kavramları
 10. Yerel Ağ Güvenliği
 11. WLAN Kavramları
 12. WLAN Yapılandırması
 13. Yönlendirme Kavramları
 14. Statik Yönlendirme
 15. Statik ve Varsayılan Yönlendirmede Sorun Giderme

Bölüm 3

14 Saat

Enterprise Networking, Security, and Automation v7.0 (ENSA)

 1. Tek Alanlı OSPFv2 Kavramları
 2. Tek Alanlı OSPFv2 yapılandırması
 3. Ağ Güvenliği Kavramları
 4. ACL Kavramları
 5. IPv4 için ACL Yapılandırması
 6. IPv4 için NAT
 7. WAN Kavramları
 8. VPN ve IPSec
 9. QoS
 10. Ağ Yönetimi
 11. Ağ Tasarımı
 12. Ağ Sorunlarını Giderme
 13. Ağ Sanallaştırma
 14. Ağ Otomasyonu

Detaylı Müfredatı buradan indirebilirsiniz!

indir

Tamamlama Sertifikası

BİLİŞİM ACADEMY® CCNA Network Eğitimi Programını başarıyla tamamladığınızda uluslararası geçerli ICC W onaylı ve E-devlet üzerinden sorgulanabilen bir sertifikanız olur. Ayrıca Bilişim Academy tarafından verilen sertifikaya ve Cisco tarafından verilen uluslararası geçerliliği bulunan 3 sertifikaya sahip olursunuz.

cisco

Yetkili Eğitim Merkezi

iccw

Uluslararası Geçerli

e-devlet onaylı

E-devletten Sorgulanabilir

cisco
iccw
e-devlet onaylı
Bilişim Akademy Sertifikası

Eğitimi dönemini kaçırmadan yerinizi alın!

ccna kart görseli
CCNA Network Eğitimi

Hibrit Eğitim

12 Haziran - 16 Haziran

50 Saat

Kayıt İçin İletişime Geç

Sık Sorulan Sorular

Eğitim müfredatı gelişen ve değişen bir sürece sahiptir. Teorik ve uygulamalı olarak yapılan anlatımlarda farklı ücretler ödemek de gerekebilir. Bilişim Academy bünyesinde eğitim başvurusunda bulunurken ön kayıt aşamasında net fiyat bilgisine ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra bizimle iletişime geçerek de gerek eğitimlerimiz gerekse de eğitim ücretlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

CCNA, küçük ya da orta ölçekli ağ yaratıp bu ağı destekleyen uygulamaların yer aldığı eğitim programlarından biridir. Bu eğitim programı sayesinde ilgili kişilerin alandaki uzmanlık sınavlarına girebilmesi de mümkündür. Eğitim programımız, CCNA sınavlarından başarı elde etmenizi sağlayacak türde bir müfredat içermektedir.

CCNA alanına yönelik uygulaması yapılan sınavlarda başarı elde eden kişiler sertifika alabilirler. Verilen sertifikanın süresi de maksimum 3 yıldır. Üç senenin ardından yeniden sertifika alabilmek için sınavlara girmeniz gerekmektedir.

CCNA, “Cisco Certified Network Professional” teriminin kısaltılmış versiyonudur. CCNA, hemen hemen her ülkede bu kısaltma ile kullanılan bir terim haline gelmiştir. Bir çeşit sertifikasyon programı olan CCNA, bilişim alanında network yaratabilen kişilerin katılım gösterdiği bir alandır.

CCNA eğitimi kapsamında girilen sertifika sınavlarında soruların tamamı İngilizce’dir. Dolayısıyla bu alanda uzmanlık elde etmeye karar vermiş olan kişilerin en az orta seviyede İngilizce biliyor olması önem teşkil edecektir.