cisco

Akrediteli

Bu eğitim kurumsal firmaların talebi üzerine verilmektedir.

30 Günlük Eğitim

Müfredatı buradan indirebilirsiniz

indir

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi, akademimiz tarafından geliştirilen en geniş kapsamlı ve donanımlı eğitim programlarından biridir. Kursun amacı, dijital evrende işlenen suçlara yönelik gerekli donanımın sağlanmasıdır. Bu sayede dijital suçların önüne geçilmesi ve suçlu kimselerin de cezalandırılması amaçlanır. Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi, bu alanda belli bir uzmanlığa ulaşmayı hedefleyen kişilere donanım sağlamaktadır.

adli bilişim uzmanlığı sayfası tanıtım resmi

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi Nedir?

Adli bilişim uzmanlığı nedir diye konuya başlayacak olursak bu soruya dijital ortamdaki suçların tespiti bakımından yanıt verebiliriz. Bilişim Academy olarak bizler de siber güvenlik eğitimleri kapsamında adli bilişim uzmanlığına yönelik bilinmesi gerekenleri de ekliyoruz.

Mesleki kariyerine adli bilişim uzmanı unvanı alarak devam etmek isteyen kişilerin bu yolda öğrenmesi gereken önemli detaylar bulunuyor. Yazılım ve donanımların dijital suçlara yönelik kullanımının uzmanlar tarafından biliniyor olması gerekiyor.

Günümüz dünyasında en sık işlenen suçlardan olan siber suçlar için caydırıcı etkiler sunacak uzmanlara ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla adli bilişim uzmanlığı mesleği de bu noktada devreye girerek siber suçlarla gerekli mücadelerin edilmesini sağlıyor.

Biz de Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi kapsamında ilgili olan kişilere gerekli donanımları sağlayabiliyoruz. Dijital ortamda işlenmiş olan suçların tespit edilip cezalandırılması yolunda kullanılması gereken sistemleri eğitim programımızda aktarıyoruz. Eğitimlerimizi de hem teorik hem de doğrudan gerçek örnekler ile uygulamalı olarak veriyoruz.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar?

Adli Bilişim Uzmanlık Eğitimi, bu alanda kariyer oluşturmak isteyen kişilerin başvurması gereken eğitim kanallarından biridir. Eğitimini tamamlamış olan kişiler, Adli Bilişim Sertifikası alma yolunda ilk adımı atmış olacaktır. Elbette gerekli bilgilerin tam anlamıyla edinilmesi için kursumuzun tamamına ya da büyük bir kısmına katılım sağlamış olmanız da önemlidir.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi sayesinde bilişim suçlarına dair önemli adımları öğrenmiş olursunuz. Böylece uzmanlaşmak istediğiniz alanda bir adım daha ileriye sıçrama şansını elde edersiniz.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi alarak birtakım kazanımlar elde etmeniz mümkündür. Akademimizin sağladığı eğitim programı ile şu kazanımlardan faydalanabileceksiniz:

İnternetin bilinmeyen karanlık yüzü,

Operasyon süreçleri Malware (zararlı) yazılımlar,

İmaj alma,

Veri işleme teknolojileri,

Veri inceleme temelleri,

Bilirkişi,

Eğitim basit internet kullanıcılarından profesyonel güvenlik uzmanlarına kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Bilişim Academy Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Adli Bilişim Uzmanlığı Kursu, belirlemiş olduğumuz müfredat kapsamında toplamda iki bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümde konuya dair bilinmesi gereken en önemli konu başlıkları yer alır. İki bölümlük eğitim programı da genellikle üç güne yayılarak aktarılır.

Adli bilişim uzmanlığı uzaktan eğitim ilkelerine dayanarak oluşturduğumuz kursta Ankara’da ikamet etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Tamamı online olarak verilen kursun tüm derslerine evinizden ya da işyerinizden katılım sağlayabilirsiniz.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi Kimlere Yöneliktir?

Kursun amacı, bilişim suçları ile mücadele etmeyi ve suça yönelik belirleyici sistemler geliştirmeyi içerir. Dolayısıyla kursu alacak olan kişilerin de bu alana dair ilgili ve bilgili olmaları önemlidir. Bilişim Academy olarak hazırlamış olduğumuz eğitim programına şu nitelikteki kişiler katılım sağlayabilir:

TSK mensupları,

Emniyet Mensupları,

Bilgisayar Mühendisleri,

Adli Bilişim Mühendisleri,

Yazılım Mühendisleri,

Elektrik-Elektronik Mühendisleri,

Bilgisayar Teknikerleri,

Bu alanda bilirkişilik yapmak isteyen Bilirkişiler,

Avukatlar,

Bilgi İşlem Yöneticileri ve Çalışanları,

Bilişim sektöründe kendini geliştirmek isteyenler

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitim İçeriği

Bölüm 1

Temel Adli Bilişim Eğitimi

 1. Adli Bilişime Giriş
 2. Adli Bilişimin Hukuki Boyutları
 3. Adli Bilişim Operasyon Süreci
 4. Adli Bilişim İmaj Donanımları
 5. Adli Bilişim İmaj Yazılımları
 6. Adli Bilişim Harddisk ve Yapısı
 7. Temel Adli Bilişim Eğitimine Giriş
 8. Temel Adli Bilişim Eğitimi / FTK
 9. Bilirkişilik
 10. Raporlama

Bölüm 2

Adli Bilişim Eğitimi İleri Seviye

 1. Adli Bilişime Giriş
 2. Adli Bilişim Aşamaları
 3. Delil Kavramı
 4. Delil Elde Etme Yöntemleri
 5. Elektronik Deliller
 6. Elektronik Delillerin Toplanması
 7. Veri Depolama Birimleri
 8. Yazma Koruma Ekipmanları
 9. İmaj Alma Ekipmanları
 10. İmaj Alma Yazılımları
 11. Çok Fonksiyonlu Yazılımlar
 12. Mobil Cihaz İncelemeleri
 13. Image Alma (Acronis True Image)
 14. Dijital Kanıt Alma, İnceleme, Analiz Etme (Belkasoft Evidence Center X)
 15. Forensic Tools Kits Software
 16. Ön İnceleme Yapıp Sound Image Alma (FTK Imager)
 17. Bellek Yakalama ve Şifreli Dosyaları Elde Etme (FTK RAM Imager)
 18. Hash My Files
 19. Mobil Cihazlar ve Bulut Hizmetleri Analiz ve Raporlama (Oxygen Forensic)
 20. Geri Dönüşümden Silinmiş Verileri Kurtarma(Recovery My Files)
 21. Network Analiz ve Raporlama (Wireshark)
 22. Yüksek Kaliteli Verileri Güvenli Şekilde Çıkarma (XRY)
 23. XWAYS

Detaylı Müfredatı buradan indirebilirsiniz!

indir

Tamamlama Sertifikası

BİLİŞİM ACADEMY® Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimini Programını başarıyla tamamladığınızda BİLİŞİM ACADEMY® sertifikanız olur.

Bilişim Akademy Sertifikası

Eğitimi dönemini kaçırmadan yerinizi alın!

Adli Bilişim Uzmanlığı kart görseli
Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi

Bu eğitim kurumsal firmaların talebi üzerine verilmektedir.

30 Günlük Eğitim

Teklif Al

Sık Sorulan Sorular

Eğitimin ardından alacağınız sertifikalar size devlet kurumlarında ya da özel sektörde iş kapıları açacaktır. Hatta donanımınız sayesinde eğer isterseniz bazı yurtdışın iş fırsatlarını da değerlendirmeniz mümkündür. Adli bilişim uzmanlığının son dönemin en popüler mesleklerinden biri olduğunu da söylemek gerekir.

Adli bilişim uzmanları, siber suçlarla mücadele edilmesinde etken rol oynayan donanımlı kişilerdir. Uzmanlar, çalıştıkları alanda suça yönelik yeni yazılımların geliştirilmesinden rol oynayabilir. Buna ek olarak olası bir bilişim suçunun tespit edilip kayıtlara geçirilmesinde de adli bilişim uzmanlarından destek almak gerekir.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi, dijital suça teşkil edecek olan kanıtların toplanıp analiz edilmesine yönelik bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı kapsamında dijital suçlara dair en önemli yazılım ve donanımlar da kişiye aktarılmış olur. Eğitimi tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmış olan kişiler de artık uzman statüsünde iş olanaklarını değerlendirebilir.

Hem bilişim hem de diğer sektörlerde net bir maaş bilgisi verebilmek ne yazık ki pek mümkün değildir. Adli bilişim uzmanları, ortalama en düşük 17.000 TL ile işe başlarken bu fiyat 20.000 ila 30.000 TL civarında değişiklik gösterebilmektedir. Elbette uzman olarak çalışılan her firmanın maaş çizelgesi birbirinden farklı olabilir.

Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi sonrasında eğer isterseniz yüksek lisans programlarına da başvuruda bulunabilirsiniz. Adli Bilişim Uzmanlığı Eğitimi kapsamında bazı üniversitelerin tezli ya da tezsiz programlarından mezun olmanız sizi üst seviyeye taşıyabilir. Meslekte ilerlemek adına yüksek lisans imkanlarını değerlendirebilirsiniz.