cisco

Akrediteli

Online Eğitim

17 Temmuz - 14 Ağustos

40 Saat

Müfredatı buradan indirebilirsiniz

indir

SOC L2 Eğitimi

SOC L2 eğitimi, siber güvenlik alanında uzmanlık elde etmeniz adına geliştirilmiş spesifik müfredatlardan biridir. Siz de her gün olası siber saldırılara karşı önlem almak ve kendinizi bu alanda geliştirmek için eğitim programını değerlendirebilirsiniz. Bilişim Academy bünyesinde açtığımız SOC L2 kursu ile birlikte gerek kendi işleriniz gerekse de çalıştığınız firma adına güvenli dijital ortamlar yaratabilirsiniz. Hatta bu sayede kendinize yeni iş fırsatları da yaratabilirsiniz.

ccna sayfası tanıtım resmi

SOC L2 Eğitimi Nedir?

SOC L2 eğitimi, aslında “Incident Responder” ismiyle literatüre geçmiştir. Bu mesleki eğitim sayesinde güvenlik tehditlerinin saptanıp önlenmesi amaçlanır. Eğitim alacak olan kişiler, müfredatı yakından takip ederek derslerin çoğuna katılım göstermelidir. SOC L2, siber güvenlik alanında verilen spesifik eğitim programlarından biri olarak bilinmektedir.

Tıpkı SOC L1 eğitimi gibi SOC L2 de birkaç aşamadan oluşur. SOC L1 alanında eğitim almış olan kişiler bu alanda uzmanlık elde ederek güvenlik tehditlerini SOC L2 alanındaki uzman kişilere iletmektedir. SOC L2 uzmanları da gelen güvenlik bildirimlerini analiz ederek olaya müdahalede bulunabilirler.

Bilişim Academy olarak verdiğimiz eğitimlerde SOC L2 analistinin ihtiyaç duyacağı tüm bilgilere ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu sayede kariyer planlarınızı daha iyi bir şekilde yapabilir ve yurtdışındaki iş olanaklarını da değerlendirebilirsiniz.

SOC L2 Eğitimi Ne İşe Yarar?

Siber güvenlik kursu kapsamında yer alan SOC L2, kişinin siber olaylara müdahale etmesini sağlar. Bu alanda yeterlilik elde etmiş olan kişiler, çeşitli firma ve kurumlarda güvenlik tehditlerini ortadan kaldırma alanında çalışabilirler. Günümüz dünyasında her an yaşayabileceğimiz siber tehditler sebebiyle kurumların verilerini koruma altına alması önemlidir. Olası bir siber saldırı durumunda da buna müdahalede bulunacak donanımlı kişilere ihtiyaç vardır. Dolayısıyla SOC L2 eğitimi, bu donanımlı kişileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

SOC L2 Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

SOC L2 eğitimi Ankara fırsatları sayesinde tamamen online olarak bu alanda uzmanlık elde etmeniz mümkündür. Bilişim Academy bünyesinde sunduğumuz kapsamlı eğitim programında olası tehditlere karşı refleks geliştirebilen uzmanlar yetiştirilmektedir. İşte, SOC L2 için hazırladığımız eğitim müfredatı sizlere şunları sunabilmektedir:

Kimlik avı saldırılarını (phising) analiz etme ve bunlara yanıt verme,

Dijital kanıtları toplamak ve analiz etmek için adli bilişim araştırmaları yapmak,

Kötü amaçlı aktiviteleri araştırmak için bir SIEM platformu (Splunk, Qradar) kullanma,

Malware dahil olmak üzere günlük log ve network trafiği analizi gerçekleştirme,

Tehdit aktörü araştırması yapmak,

SOC L2 Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Siber güvenlik eğitimi Ankara fırsatlarını değerlendirmeniz halinde sizlere online olarak kurs imkanları sağlıyoruz. Yani kısacası kurs süresi boyunca illa Ankara’da ikamet ediyor olmanız gerektiğine dair bir koşul sunmuyoruz. SOC L2 için hazırlamış olduğumuz eğitim programı üç günü kapsayan 40 saatlik bir süreci içermektedir. Eğitim programının büyük bir kısmına katılım sağlamış olmanız da sertifika alabilmeniz açısından önemlidir.

Tamamı online olarak yürütülen eğitimlerde SOC L2 alanına dair öğrenmeniz gereken tüm detaylar yer alır. Akademimizde aldığınız eğitimler, sizleri bu alandaki uzmanlık sınavlarına da hazırlar niteliktedir. Yani SOC L1 ya da SOC L2 eğitimlerini alarak uzmanlık için sınavlara da başvuruda bulunabilirsiniz.

SOC L2 Eğitimi Kimlere Yöneliktir?

Eğitim, siber güvenlik alanına ilgi duyan ve kariyer planlarını bu alanda geliştirmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Gerek öğrenciler gerekse de benzer alanlarda çalışan kişiler L2 eğitimi alabilirler. Fakat elbette eğitime başvururken belli bir yeterliliğinizin olması da önemlidir. Temel ve orta grup olarak ifade edilen eğitimlerimizde az da olsa bir bilgi birikiminizin olması daha faydalı olacaktır.

Şu niteliklere sahip olan kişiler SOC L2 için eğitim imkanlarından faydalanabilirler:

Siber güvenlik sektöründe yer almak isteyen öğrenci veya IT Personelleri,

Kariyerini siber güvenlik alanında ilerletmeyi düşünenler,

Siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyenler,

Siber Güvenlik Analistleri (SOC Analyst),

Olay Yanıtlayıcılar (Incident Responder)

Tehdit İstihbaratı Analistleri (Threat Intelligence Analyst)

Adli Bilişim Uzmanları (Forensics Analyst)

SOC L2 Eğitimi İçeriği

Bölüm 1

6 Saat

Fortigate Firewall

 1. Firewall
 2. EVE-NG (Emulated Virtual Environment)

Bölüm 2

9 Saat

IBM QRadar

 1. Intro to IBM QRADAR
 2. Log Activity
 3. Network Activity
 4. Assests and Offenses
 5. Reports
 6. Data Collection
 7. Qradar Rules and Configuring Rules
 8. Searching Events
 9. Saving Event Search Criteria
 10. Configuring Time Series Chart
 11. Offense Investigation
 12. Offense Reporting

Bölüm 3

6 Saat

Log Investıgatıon With Splunk

 1. Installation botsv1
 2. Incident handling with Splunk
 3. Investigating with Splunk

Bölüm 4

6 Saat

Advance Endpoint Security

 1. Sysmon
 2. Syslog
 3. Osquery
 4. Investigation CrowdStrike Detections

Bölüm 5

12 Saat

Python for Cyber Security

 1. Python Essentials-1
 2. Python Essentials-2
 3. Bash Scripting

Bölüm 6

6 Saat

Advance Malware Analysis

 1. Static Malware Analysis
 2. Dynamic Malware Analysis
 3. Malware Traffic Analysis with WIRESHARK

Bölüm 7

3 Saat

Digital Forensics

 1. Introduction to Forensic
 2. Forensic Fundamentals
 3. Digital Evidence
 4. Windows Forensics

Detaylı Müfredatı buradan indirebilirsiniz!

indir

Tamamlama Sertifikası

BİLİŞİM ACADEMY® SOC L2 Eğitim Programını başarıyla tamamladığınızda uluslararası geçerli ICC W onaylı ve E-devlet üzerinden sorgulanabilen bir sertifikanız olur.

cisco

Yetkili Eğitim Merkezi

icc w

Uluslararası Geçerli

e-devlet onaylı

E-devletten Sorgulanabilir

cyberops sertifikası
python essentials 1 sertifikası
python essentials 2 sertifikası
Bilişim Akademy Sertifikası

Eğitimi dönemini kaçırmadan yerinizi alın!

soc l2 görseli
SOC L2 Eğitimi

Online Eğitim

17 Temmuz - 14 Ağustos

40 Saat

Kayıt İçin İletişime Geç

Sık Sorulan Sorular

SOC, “Security Operations Center” kavramının Türkçe’de de ve diğer dillerde de kullanılan kısaltmasıdır. Siber güvenlik açıklarının izlenmesi ve tespit edilmesi hep bu merkez tarafından yürütülen işlerdir. Bu sayede dijital dünyada daha güvenli bir alan oluşturulması hedeflenir.

SOC L2, SOC L1 alanındaki uzman kişilerin uyarılarını alarak analiz eden kişilerin uzmanlığıdır. Yani olası bir siber saldırı durumunda ilk takımda olan kişiler saldırıyı öngörebilir ya da tespit edebilir. Bu yolda yapılan bildirimleri de SOC L2 uzmanları değerlendirme altına alıp gerekli müdahalede bulunmaktadır.

SOC eğitimleri, siber güvenlik alanına yönelik verilen spesifik eğitimlerdendir. Özellikle de bu alanlarda kariyer planı elde etmek isteyen kişiler uzmanlık kazanmak adına bu eğitimlere dahil olmalıdır. Eğitimlerden sonra kişilerin uzmanlık alabilmek için sınavlara başvurması gerekir.

Bilişim Academy bünyesinde sizlere yönelik hazırladığımız eğitim programı yedi kısımdan oluşmaktadır. Her bir kısımda alana yönelik bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı eğitim programları yer alır. Kursun büyük bir kısmına katılım göstermeniz halinde bu alandaki uzmanlık sınavlarında da başarı elde edeceğiniz garantidir.

SOC L2 eğitimi sonrasında kursun büyük bir kısmına katılım sağlamış olan kişilere sertifika takdim edilir. Bunun yanı sıra SOC alanındaki diğer sertifikaları toplayabilmek için girilen sınavlarda da daha önceden eğitim almış olmanız önemlidir.