cisco

Akrediteli

Online Eğitim

07 Ekim - 11 Kasım

48 Saat

Müfredatı buradan indirebilirsiniz

indir

Penetration Tester Eğitimi

Penetration Tester Eğitimi programımız sayesinde gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı kariyer imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Bilişim Academy ile çıktığınız bu yolda alanınıza yönelik eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Pentest eğitimi ile birlikte sızma testi hakkındaki tüm püf noktaları öğrenebilirsiniz. Siber Güvenlik Eğitimi kapsamında spesifik bir alan olan penetration test ile gerek kendi işinizi gerekse de firmanızı dijital dünyadaki tehditlere karşı koruyabilirsiniz.

pentester sayfası tanıtım resmi

Penetration Tester Eğitimi Nedir?

Hem uygulamalı hem de birtakım teorik bilgileri kapsayan müfredatımızda sızma testi metodolojisinin anlaşılır olmasını sağlıyoruz. Siber saldırı yöntemlerine yönelik en güncel veriler ışığında savunma uygulamalarını sizlere sunuyoruz. Penetration Tester Eğitimi, kurum kapsamında ortaya çıkması muhtemel olan saldırıların önlenmesi adına size uzmanlık sağlayacaktır.

Sızma testi uzmanlığı unvanına erişmek ve bu yolda kariyer planı inşa etmek için Bilişim Academy’nin eğitim programlarına dahil olabilirsiniz. İlk ve orta kademede verilen eğitimler sayesinde penetrasyon testine dair tüm gerekli püf noktaları öğrenmiş olursunuz.

Bu eğitimde sızma testinin yanı sıra, Linux uygulamalarına aşinalık kazanacak, siber güvenlik yazılımlarının nasıl çalıştığını, arka planda kavrayacak, zafiyetlerin çıkış noktasını ve arkasındaki mantığı anlayacak ve sistemlerin çalışması konusunda daha bilgili bireyler haline geleceksiniz. Güvenlik alanına yeni girmek isteyen bir birey veya IT sektöründe çalışmış bir birey olun, bu eğitimde uzman eğitmenlerin desteğiyle birlikte var olan bilgilerinizi genişletecek ve yeni bilgiler edineceksiniz.

Penetrasyon Testi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Her gün ve hatta abartısız her an siber saldırı tehdidi altında olduğumuzu mesleki alanınız gereği siz de iyi biliyorsunuz. Bu yolda kendinize bir kariyer planı çizmek istiyorsanız dönemlik kurs olanaklarımızı değerlendirebilirsiniz. Bu sayede güncel ve gerçek vakalardan da yola çıkarak veri güvenliğini sağlama yollarını pekiştirebilirsiniz.

Sızma testi uzmanlığı eğitimi kapsamında sizi mesleki anlamda bir adım ileriye taşıyacak eğitim programları oluşturulmuştur. Toplamda üç güne yayılmış olan eğitim programı ile siber saldırı yöntemlerini öğrenme ve buna göre bir koruma sağlama becerisine kavuşabilirsiniz.

Penetrasyon Testi Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

Siber Güvenlik Eğitimi Ankara kursu çerçevesinde hazırlanan bu müfredat, doğrudan penetrasyon testine yöneliktir. Spesifik bir alanda uzmanlık elde etmek isteyen kişiler, kurs için başvuru formunu doldurabilir. Kursa katılan kişiler, GPEN ve CEH gibi sınavlara girip başarı elde edebilecek seviyede birikim sahibi olabilir.

Doğrudan güncel vakalar ve daha evvel karşılaşılmış durumların değerlendirilmesini konu alan kurslarda alana yönelik en faydalı bilgiler aktarılmaktadır. Bilişim Academy bünyesinde alacağınız penetrasyon testi eğitimi ile kendinize yepyeni kariyer fırsatları oluşturmanız da mümkün olacaktır.

Tüm dünyada ilgi gören bu alanda yeterlilik elde edebilmek sizi farklı iş deneyimlerine de yönlendirebilir. Aldığınız eğitimler sayesinde yurtdışı firmalarına başvuruda bulunabilir ya da çalıştığınız firmada seviye atlama şansını elde edebilirsiniz.

Bilişim Academy Penetration Tester Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Penetration Tester Eğitimi için tasarladığımız eğitim programı, yedi farklı bölümden oluşmaktadır. Eğitim süresi toplamda 40 saat olup üç günü kapsayacak şekilde dağıtılmıştır. Üstelik akademimizdeki eğitimlerin tamamı online olarak verilmektedir. Yani bu sayede evinizde ya da işyerinizdeyken eğitimlerimize rahatça dahil olabilirsiniz.

Eğitimi tamamladıktan sonra katılım sertifikası için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitim programımızın büyük bir kısmına katılım sağlamış olan kişiler sertifika almaya hak kazanacaktır.

Kimler Bu Eğitimi Alabilir?

Bilişim Academy olarak açmış olduğumuz eğitim programlarından siber güvenlik alanında uzmanlık elde etmek isteyen kişiler faydalanabilir. Dijital dünyada ihtiyaç duyulan güvenli ortamın sağlanmasında bu kişilerin rolü oldukça fazladır. Gerek bireylerin kendi gizlilikleri gerekse de hizmet edilen firmanın güvenilir ortamda bulunabilmesi adına eğitimlerin alınması önemlidir.

Penetration Tester Eğitimi’ni şu açıdan donanımlı ve merak sahibi olan kişiler alabilir:

Penetrasyon ve Siber Güvenlik Tarafında Kariyer Yapmak İstiyenler,

Bilişim sektöründe yer almak isteyen öğrenci ve mezunlar,

Hacking Konusu ile ilgilenen Ögrenciler,

BT Güvenlik Uzmanları,

Kariyerini bilişim sektöründe ilerletmeyi düşünenler katılım sağlayabilir.

Penetration Tester Eğitimi İçeriği

Bölüm 1

Introduction to Pentester

 1. Pentesting Fundamentals
 2. Principle Of Security

Bölüm 2

Introduction to Web Hacking

 1. What is Introduction to Web Hacking?
 2. Subdomain Enumeration
 3. Authentication Bypass
 4. IDOR (Insecure Direct Object Reference)
 5. File Inclusion
 6. SSRF (Server Side Request Forgery )
 7. XSS Cross-site Scripting
 8. Command Injection
 9. SQL Injection

Bölüm 3

Burp Suite

 1. Burp Suite: The Basics
 2. Burp Suite: Repeater
 3. Burp Suite: Intruder
 4. Burp Suite: Extender

Bölüm 4

Network Security

 1. Passive Reconnaissance
 2. Active Reconnaissence
 3. Nmap Basic Port Scans
 4. Nmap Advanced Port Scans
 5. Nmap Post Port Scans
 6. Protocols and Servers

Bölüm 5

Vulnerability Research

 1. Exploit Vulnerabilities

Bölüm 6

Metasploit

 1. Metasploit: Introduction
 2. Metasploit: Exploitation
 3. Metasploit: Meterpreter

Bölüm 7

Privilige Escalation

 1. What the Shell?
 2. Linux Privilege Escalation
 3. Windows Privilege Escalation
Detaylı Müfredatı buradan indirebilirsiniz! indir

Tamamlama Sertifikası

BİLİŞİM ACADEMY® CCNA Network Eğitimi Programını başarıyla tamamladığınızda BİLİŞİM ACADEMY® sertifikanız olur.

Bilişim Akademy Sertifikası

Eğitimi dönemini kaçırmadan yerinizi alın!

pentester kart görseli
Penetration Tester Eğitimi

Online Eğitim

24 Mayıs - 28 Haziran

40 Saat

Kayıt İçin İletişime Geç

Sık Sorulan Sorular

Penetration testi uygulamaları esnasında gerçek bir saldırgan modelinde sisteme sızma çalışmaları yapılmaktadır. Bu sayede testi uygulayan kişilerin gelecek olması muhtemel olan saldırılara karşı tam donanımlı ve hazırlıklı olması hedeflenmektedir. Test esnasında keşfedilen sistem açıklıkları yetkili kişilere aktarılır ve firmanın bu eksikliklerden haberdar olması amaçlanır.

Uzmanlık için gerekli olan eğitimleri tamamlamak ve yapılacak olan uzmanlık sınavlarını geçmiş olmak gerekmektedir. Üstelik bu alanda en az bir senelik bir deneyime sahip olunması da uzmanlık yolunda önem teşkil etmektedir.

“Etik bilgisayar korsanı” olarak da bilinen uzmanlar, sızma testini uygulayabilme yetisine sahip kişilerdir. Bu alanda uzmanlık alabilmek için de gerekli olan eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlamak gerekir. Bunun ardından da alana yönelik yapılacak olan sınavlarda başarı elde etmiş olmak da önemli bir diğer kriterdir.

Sistemi güvence altına almak için düşman tarafın hareketlerini tanımlıyor olmak önemlidir. Siber güvenlik sızma testi de kötü niyetli kişilerin emellerini önceden belirlemek adına uygulanan etik siber korsanlık uygulamalarıdır.

Siber saldırı durumunun sıklıkla yaşandığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla bir firmanın yılda en az 1 defaya mahsus olmak üzere sızma testi yaptırması tavsiye edilir. Bu sayede firmanın dijital sistemlerinde yer alan açıklar kapatılmış olacaktır.